E-ticaret Yazılımı Nedir?

Çevrim içi satış yapmakta olan web sayfalarına verilen genel bir isimdir. E ticaret yazılımı ürün gösterme, üyelik oluşturma, sepete eklemek, siparişi tamamlama, çevrim içi ödeme almak ve sipariş takibi yapmak gibi modülleri barındırıyor. Genelde hazır yazılımları veya özel yazılımlar diye gruplandırılmaktalar. Hazır e-ticaret yazılım tipleri ayrıntılarına göre gruplanmakta olan paketler şeklinde kişilere sunularken, özel e-ticaret yazılımları kullanıcı istek ve ihtiyaçları kapsamında oluşturulurlar.

Hazır E-ticaret Yazılımı Ne Demektir?

Hazır e-ticaret yazılımı, şirketlerin müşteriler internetten satış yapabilsinler diye, kolay ve maliyeti düşük çözümler şeklinde bir e-ticaret sayfası sahibi olmalarını sağlayan yazılım ürünleridir. Bu hazır ürünler kendi içinde barındırdıkları özelliklere ve fiyatlara göre değişik E-ticaret Paketleri şeklinde de sunulmaktadır. Bunların ortak özelliklerinde genel olarak müşterilerin temel seviyede etkili bir satış mecrası oluşturmaya destek olacak basit niteliklerin bulunması gerekir. Yazılım şirketleri de teknoloji ve tasarımsal anlamda yenilikleri takip eden, mobil uyumlu, arama motorlarıyla uyumlu ve kullanıcı dostu online alışveriş sistemleriyle müşterilerine internet üzerinden satış yapma fırsatı yaratmalıdırlar.

Özel E-ticaret Yazılımı Ne Demektir?

Hazır e-ticaret yazılımı tersine özel yazılımlar, şirketlerin gereksinim ve taleplerini kapsamında tasarlanan yazılımlar olmaktadırlar.  İstenilen özelliklerin uyarlatılabileceği gibi istenmeyen özelliklerin de çıkarabileceği, özellik hem de tasarımsal açıdan hazır sistemlerin zorunlu dayatmalarından çıkılabilen, daha fazla özgür sunan yazılımlardır.

Hazır Veya Özel E-ticaret Yazılımlarında Kilit Unsur

 Teknik Destek HizmetiE-ticaret yazılımı şirketleri genel anlamda kullanıcılara teknik destek sunar ve yardımda bulunurlar. Burada bu servislerin çok iyi ve hızlı olması önem arz eder. Hangi tip e-ticaret yazılımı kullanırsa kullanılsın çok iyi ve çok hızlı teknik destek alınması şirketler açısından oldukça önemlidir. E-ticaret iş akışında hızlı destek alabilme gereklilikleri olabilir; bu nedenle telefon, ticket ya da e-posta aracılığıyla en iyi ve en hızlı teknik destek alınabilecek bir şirketten bu hizmetin alınması önerilir.

E-ticaret Yazılımı Seçiminde Karar Verici Olan Şirketlerdir

Bu yazı da hazır ve özel e alışveriş çözümleri içindeki farklılıklardan bahsetmeye çalıştık. E-ticaret yazılımı hakkında zihinlerde oluşmuş soruları biraz olsun gidermiş olduğumuzu umut ediyoruz.

E-Ticaret Yazılımı Yapan firmalar ile ilgili arayışınız bulunuyor ise Yazılım Cafe ekibi olarak E ticaret yazılımları yazan ve geliştiren ekibe sahibiz. Bu konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gönder
1
Whatsapp Hattımızdan Sizlere Yardımcı Oluyoruz. Görüşmek İçin "Gönder"Tuşuna basabilirsiniz