Web Sitesi Nedir?

Herhangi bir kişi ya da işletmenin kişisel bilgi ya da kurumsal kimliğinin üçüncü kişilere ve tanıtıma yönelik aktivitelerin gerçekleşmesi maksadıyla yurt içi ve yurt dışı ağ ortamlarında yayımlanan çevrim içi sistemlere web sitesi denir. Bunların oluşturulma sürecine ise web tasarımı denilmektedir. Yazı, video dosyası, ses kayıt ya da fotoğraf benzeri bütün işitsel ve görsel araçları kullanmak kaydıyla meydana getirilen yapılar web sayfalarını, aynı sistemin altındaki tüm web sayfalarının birleşmesiyle ortaya çıkanlar internet sitesinin tamamını oluşturur. Şirketler İçin Kurumsal Siteler…Son yıllarda online dünyada azımsanmayacak derecede fazla zaman geçirenleri ve sanal ortamın etkilerini dikkate alan firmalar önemli oranda web sitesi yapmaya ve bu sitelerin tanıtılması işine soyundular. web sitesi sayesinde şirketler, ürün fiyat ve teknik özelliklerini, resim ve videoları yayımlayabilir, sundukları hizmetlerle alakalı olarak potansiyel müşterilerini bilgilendirebilir, kendilerini rahatlıkla ifade edebilir ve potansiyel müşterilere hızlı bir biçimde ulaşabilirler. Tanıtım aracı olarak kullanılmaya ek olarak tasarımı neticesinde oluşturulan bu web sitelerinin bir başka önemli getirisi de şirketler için internette online bir mağaza gibi vazife görebiliyor oluşudur. Şirketler, ürünlere ait tüm bilgileri buradan paylaşmak kaydıyla satışa yönelik işlemleri gerçekleştirebilmektedirler.

Web Tasarımının Önemi ve Avantajları…

Web sitesi yaptırmak ve nihayetinde başarı sağlamak çok önemlidir. Sanal ortamda yerini almamış olanların içinde bulunduğu sektörün gerisinde kaldıkları hesaba alınırsa evvela kurumsal vitrinlerinin oluşturulmasında fayda sağlar. Başarılı bir web tasarım hizmeti ile elde edilen kazanımları şu şekilde sıralamak mümkündür: Şirketlerin aynı konumda bulundukları müşterilerle farklı ülkelerde bulunduğu müşterilerine yakınlıkları eşit mesafeye gelmekte ve coğrafi uzaklığın bir önemi kalamamaktadır. Web Tasarımına sahip olmak firmalar açısından prestij sağlayacak kişiler üzerinde olumlu bir intiba bırakacaktır. Şirketler web tasarımı yaptırarak kurum içi yenilikleri ve önemli gelişmeleri müşterilere aktarabilir, kampanyalarını ve özel etkinlik duyurularını paylaşabilirler. Basılı materyal biçiminde hazırlanmış olan tanıtım araçlarından kurtulup tanıtıma yönelik maliyetlerde önemli seviyede düşüş kazanımını elde ederler.24 saat açık yayın olması nedeniyle e-ticaret özelliklerine sahip olan ve satış yapılabilen siteler gece gündüz ayrımı olmaksızın para kazandırabilir. E-Ticaret sayesinde mevcut satış oranları artış gösterir. Arama motorları ile bulunabilir ve bu sayede yeni müşteriler kazanabilirler. Google’da anahtar kelimelerle veya görsel reklamlarla ilk sayfada çıkabilir sektörel rekabette var olabilirler. Potansiyel müşterilere ve mevcut olanlar güven aşılarlar. Satış/ pazarlama gelirleri yükselir. Profesyonellik göstergesi biçiminde algılanır. Web sitesi Başarıya ulaşma yolunda kilit rol oynar.

Web Sitesi Hangi Aşamalardan Oluşmaktadır?

Şirketler için oluşturulmakta olan web sitesi yapımı türlü aşamalardan meydana gelmektedir. Bu aşamaları şu şekilde sırlamak mümkündür; İlk önce şirket hedefleri kesin biçimde belirlenir. Şirketin ihtiyaçları, bilgileri ve çözüm yönelik tüm öneriler analiz edilip geliştirilir. İlaveten bir web sitesi tasarımı oluşumu için istenilen süre, olası masraflar ve içerik tipi belirlenir. Firmaya has benzersiz grafik tasarımı ve temel konsepti ortaya konur. Bu kısımda sonrası web sitesin önyüz kodu hazırlanarak yazılımı yazılır. Bu kısmın tamamlanmasının ardından web sitesinin arama motorlarında üst kısımda çıkmasını sağlamak amacıyla hız testleri ve entegrasyonları yapılır. Kod yazmanın son bölümünde web sitesini yayına alabilmek adına oldukça hızlı ve kesinti problemi olmayan bir web sunucusunda yayına başlanır. Web sitesi yayınlandıktan sonra dikkat edilmesi gereken en mühim husus kopya olmaması, benzersiz olmasıdır. Site tasarımının özgün olması yanı sıra sitede bulundurulacak olan içerikler de özgün olmak durumundadır. Bütünüyle kuruma özel ve benzersiz bir site arama motoru sorgularında üst sıralara rahatlıkla çıkabilmektedir. Bu çalışmayı yapmakta ki amaç para kazanmak ise şayet benzersiz bir tasarımla bunu sağlamak mümkündür. Web tasarımının bitmiş olması gerek projenin sadece ilk kısmıdır. Artık web sitesinin bulunurluğu, farklı çevrelerce erişilebilmesine ve sürekliliğine kalmıştır. Bunlar da en az tasarım kadar belki de daha fazla önem derecesine sahiptir. Yalnızca kurum çalışanları veya arkadaşlar, akrabalar tarafından bilinmesi yeterli olmayacak web sitesi başarıya ulaşamayacaktır. Web sitesinin Arama motoru optimizasyonu gereksinimlerine uyumlu olması ve Google reklamcılığından da faydalanılması gerekliliği yüksek önem taşır…

Firmamız Kurumsal Web sitesi tasarımı konusunda müşterilerine profesyonel destek vermeye hazır durumdadır. Web sitesi yaptırmak isteyen firmalar bizlere iletişim kanallarımız vasıtasıyla ulaşabilirler.

Gönder
1
Whatsapp Hattımızdan Sizlere Yardımcı Oluyoruz. Görüşmek İçin "Gönder"Tuşuna basabilirsiniz